Jdi na obsah Jdi na menu
 


CHOVNÁ STANICE- ŠTĚNATA/ PUPPIES/ PP

Vítáme Vás na naši stránce -Chovná stanice a jaké jsou naše štěnátka?

Jsme malá chovná stanice. Jsme zaregistrováni v EXOTIC KLUB Kladno. Máme maximálně 2 vrhy do roka. Naše fenečky kryjeme pouze v dobrém zdravotním stavu a odpovídajícím věku . Vynecháme vždy jedno až 2 hárání podle věku, stavu fenky a počtu štěnat v předcházejícím vrhu fenky. Snažíme se vyhledat vhodné krycí psy, kteří jsou vybaveni kromě kvalitního původu i dobrou povahou. Štěňátka od nás mohou do nových domovů nejdříve ve věku 8mi týdnů, před tím je mohou budoucí majitelé navštívit u nás doma. Štěnátka vždy socializujeme a věnujeme jim vhodnou péči. Jsou navyklé na venčení, pravidelné krmení, společnost. Podporujeme jejich povahu v nebojácnosti, jsou odchováni doma, ale mají pravidelný pobyt na dvorku, či zahradě. 

 V době odběru jsou štěňata 1x oočkovaná, 3-4x odčervená a prohlédnuta veterinářem. Štěnátka necháváme prohlednout i očním lékařem. Při pozdějším odběru mají samozřejmě štěňata počet očkování odpovídající očkovacímu plánu. Štěňátka vždy očipujeme, případně doplníme požadovaná vyšetření, zejména u pejsků určených na export. Mají vždy zdravotní průkaz kde jsou prohlídky, vyšetření a úkony zaznamenány.

 Štěně v době odběru umí samostatně přijímat tekutiny a stravu ve formě granulí, syrového masa, atd. Do nového domova také dostane trochu granulek, na které je zvyklé. Štěně v době odběru potřebuje krmit 4-5 x denně.

 Průkaz původu bývá vystaven Plemennou knihou mezi 8. -12. týdnem věku. Pokud si odeberete štěně ještě před vystavením rodokmenu, bude vám zaslán následně poštou. Bez průkazu původu (rodokmenu) žádná štěňata neprodáváme. Každému štěněti je vystavena kupní smlouva, kde si mimo jiného vyhrazujeme, že štěně z naší chovatelské stanice nesmí být použito k příbuzenské plemenitbě. Kupujete-li si štěňátko, měli byste spolu se štěňátkem dostat i kupní smlouvu. Ta chrání do budoucna nejen vás ale i chovatele.

CENA: Naše ceny za štěnátka jsou velmi rozumné a odpovídají kvalitě štěnátek. Pohybují se od 10 - 18 tisíc. Cena je vždy se zájemci o štěnátko konzultována-sjednána a je možné se domluvit i na splátky. Chov sharpejů je pro nás pouze koníček, který nás naplňuje! Je pro nás důležité, aby si štěnátko od nás mohl pořídit ten - kdo má o toto vyjímečné plemeno opravdu zájem.

CO PŘICHYSTAT, KDYŽ JEDETE PRO ŠTĚŇÁTKO...

  • Doma byste měli mít připravený pelíšek, místo, kde bude pejsek moct nerušeně odpočívat (uvítá, když na vás zároveň uvidí). Budete potřebovat misku na vodu a druhou na krmení.
  • Nějakou hračku na hraní, vhodná jsou různá přiměřeně velká přetahovací lana.
  • Později budete muset koupit obojek a vodítko, ale to už můžete přímo na míru vyzkoušet štěněti.
  • Krmení dostanete na prvních pár dnů od nás. Doporučíme vám značku na jakou je štěnátko navyklé.  
  • Pokud si pojedete pro štěňátko sami, je nezbytná zavírací přepravka, pokud vás pojede více, vystačíte i s proutěným košíkem, dekou nebo jiným pelíškem.
  • Když přijedete v domluvenou dobu, štěně nebude nakrmené, aby případně cestou nezvracelo, nakrmit ho pak musíte co nejdříve po příjezdu domů
  •